Kilo Koruma Dönemi Nedir ? Diyet Yapmam Gerekir mi?

Kilo verme/alma süreci kadar koruma süreci de önemlidir. Bu süreçte verdiğiniz kiloyu korumak için değişim listeleri hazırlayarak sürdürülebilir bir beslenme programını hayatınıza adapte etmenizi sağlıyoruz. Alınan enerji ile harcanan enerji dengesini sağlayarak diyet sürecinde verdiğiniz kiloyu korumayı hedefliyoruz.

Bu süreçte kilo verme dönemine göre daha rahat uygulanan bir diyet listesi ile devam ediyoruz. Genel bir koruma listesi planlayarak her besin grubunun kalori hesabına göre değişim listelerini hazırlıyoruz. Bu değişim listeleri ile daha özgür bir diyet geçiriyorsunuz. Ayda 2-3 kez sevdiğiniz yemekleri ve veya tatlıları da listeye ekleyerek daha uygulanabilir bir koruma programı oluşturuyoruz.

Koruma sürecinin başarılı olması için en az zayıflama diyet süreciniz kadar koruma diyeti de yapmanız gerekiyor. Bu süreçte profesyonel destek almanız verdiğiniz kilonun korunması için çok önemli. Bu nedenle koruma sürecini de diyetisyeniniz ile yönetmeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Korumaya Geçildiğinde Yeni Liste Aç Bırakır Mı?

Koruma sürecine kadar geçen zayıflama sürecinde verdiğiniz kilo kaybı ve kazandığınız sağlıklı beslenme alışkanlığı ile yaşam tarzını değiştirdiğimiz için koruma süreci de gayet rahat geçecektir. Kaloriyi günlük almanız gereken enerji üzerinden hesapladığımız için aç kalma gibi bir sorun olmayacaktır. Bundan dolayı değişim listeleri ve koruma listeniz ile gayet kolay bir koruma süreci geçirebilirsiniz.

Koruma Dönemi Hangi BMİ Aralığında Olur?

Koruma sürecine geçmek için ideal kiloya ulaşmak gerekiyor. İdeal kiloya ulaşmak için BMİ aralığı yaş aralığınıza uygun aşağıdaki tabloya göre olmalı.

Yaş İdeal BMİ
19-24 19-24
25-34 20-25
35-44 21-26
45-54 22-27
55-65 23-28
>65 24-29

 

İdeal Kilo Hesaplaması : İdeal BMİ *(boy uzunluğu) 2 .Bu formül ile ideal kilonuzu hesaplayabilirsiniz.

Koruma Döneminde Kaç Kilo Alabilirim?

Koruma sürecinde ayda +2 kilo değişim olabilir, bu değişim çok normaldir. Ölçümlerde yapılan analiz sonucuna göre öneriler verip koruma sürecine devam etmek gerekiyor. Kilo verme sürecinde olduğu gibi koruma sürecinde de kilo artışı olabilir. Nedenini anlayıp diyetisyeniniz ile üzerinde konuşarak durum yönetimi sağlayabilirsiniz.

Koruma Döneminde Ayda Kaç Seans Yapılır ve Ücreti Aynı mı?

Kilo verme sürecinde hedef kiloya kadar bizimle devam eden danışanımızdan koruma sürecinde ücret almıyoruz. Başlangıç döneminde ayda 2 kez seans yapıyoruz . Seanslarımız kilo ölçümü, koruma ile ilgili aklıda kalan soruları konuşarak geçiyor. Koruma döneminin sonlarına doğru ayda 1 kez seans yapıp toplam diyet süresi kadar koruma yapmış oluyoruz. Ayrıca koruma süreci bittikten sonra danışıp ölçüm yapmak isteyen her danışanımız ile her zaman görüşme sağlıyoruz.

Tüm bu süreçleri yanınızda uzman bir diyetisyenle sıkı takip ederek gerçekleştirmek, ideal kiloya ulaşıp koruma sürecini en verimli şekilde geçirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir